Pakutuvėnų Šv. Antano Paduviečio parapija

Iki XVIII a. vid. Pakutuvėnų kaimas priklausė Plungės parapijai. 1776 m. įsteigdamas
Kulių parapiją vyskupas Jonas Dominykas Lopacinskis priskyrė jai 23 Plungės parapijos kaimus, tarp jų ir Pakutuvėnus. Kurį laiką viena Pakutuvėnų kaimo dalis priklausė Kulių, kita – Kartenos parapijoms bei Sėlenių bendruomenei už Minijos upės. Pakutuvėniškiai šv. Mišias švęsti vyko į jiems patogesnę bažnyčią: į Kulius, Karteną, Plungę, Kretingą, Šateikius. 1942 m. dar neįregistruotą Pakutuvėnų parapiją sudarė 6 kaimai, o ji priklausė Rietavo dekanatui. 1943 m. gegužės 20 d. Pakutuvėnai priskirti prie Alsėdžių dekanato, naujajai parapijai atiduoti kai kurie Kartenos, Kulių, Plungės ir Šateikių parapijų kaimai.

2004 m. sausio 20 d. Telšių vyskupijos kunigų taryba Pakutuvėnų bažnyčią
perdavė Mažesniųjų brolių ordino Lietuvos šv. Kazimiero provincijai ir
įkūrė Pakutuvėnų parapiją, kuriai priskyrė Šložių, Santakio bei Pakutuvėnų kaimus. Šiuo metu parapijos teritorija ribojasi su Mažiavų, Mamių, Baltmiškių, Aleksandravo kaimais, Minijos upe ir keliu Plungė–Kuliai.

Visgi šiais laikais oficiali parapijos teritorija jau neberiboja žmonių judėjimo ir pasirinkimo laisvės, todėl į Pakutuvėnų bažnyčią suvažiuoja daugybė žmonių iš Klaipėdos, Kretingos, Plungės, Telšių, Šiaulių ir kitų Lietuvos kampelių. Šeimos čia atvyksta priimti Santuokos ir Krikšto sakramentus, švęsti Eucharistiją ir dalyvauti šlovinimo vakaruose, o vasaromis Pakutuvėnuose vyksta įvairios krikščioniškos stovyklos.

Daugiau informacijos: interneto tinklalapyje www.pakuta.lt

Pakutuvėnų „Susitaikinimo sodyba“

1995 m. Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnyba ir broliai pranciškonai ieškojo galimybių suteikti žmonėms vietą pabūti vienumoje, per bendrą darbą, maldą ir poilsį atstatyti santykius su savimi, Dievu ir aplinkiniais. Pakutuvėnų bažnyčia, esanti 30 km nuo Kretingos, idealiai tiko šiai idėjai. Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnyba išsinuomojo 50 ha žemės aplinkui Šv. Antano Paduviečio bažnyčią ir Pakutuvėnuose ėmė kurtis „Susitaikinimo sodyba“.

2007 m. Pakutuvėnų infrastruktūrai vystyti, bendruomenės bei stovyklų reikalams palaikyti įkurta VšĮ „Susitaikinimo sodyba“, kurią įsteigė brolių pranciškonų vienuolynas, Plungės savivaldybė ir Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnyba.

„Susitaikinimo sodyba“ – tai sveikstančių nuo įvairių priklausomybių žmonių bendruomenė, kurioje nuolat gyvena 5-6 žmonės. Pakutuvėnų „Susitaikinimo sodyboje“ stengiamasi gyventi krikščioniškais principais paremtą bendruomeninį gyvenimą. Kiekvienas naujai atvykstantis žmogus yra supažindinamas su taisyklėmis, kurias pasirašydamas įsipareigoja jų laikytis visą savo buvimo Pakutuvėnuose laikotarpį. Sveikimo pagrindą Pakutuvėnų bendruomenėje sudaro darbas, malda bei tarnystė.

Atskiro internetinio puslapio neturi. Bendrasis – www.pakuta.lt

Rekvizitai ir kontaktai:
Viešoji įstaiga „Susitaikinimo sodyba“
Registracijos adresas: Pakutuvėnų k., Šateikių sen., LT-90027 Plungės r. sav.
Įmonės kodas: 301150778
Sąskaitos numeris: LT287044060006124853, AB SEB bankas

Vadovas: Gediminas Numgaudis OFM
Mob. telefono nr.:  +370 698 35096
El. paštas: bruolis@hotmail.com