Lapkričio 20 d., Klaipėdoje atidengta ir pašventinta Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios fasado mozaika „Švč. Mergelė Marija – visų šventųjų ir ligonių globėja“.
Įspūdingą, beveik 100 kv. m meno kūrinį, pasakojantį apie miesto ištakas ir budinantį dvasingumą, Klaipėdos miestui ir jo žmonės dovanoja mecenatai Martinas, Zita, Inga Gusiatinai.
Mozaikos ikonografinį eskizą pagal brolio Benedikto idėją nupiešė dailininkė Angelina Banytė, kurios freskos puošia ir bažnyčios vidaus interjerą.
Mozaika buvo pagaminta ir surinkta Italijoje daugiau nei šimto bizantiškosios Ravenos mokyklos meistrų, o Lietuvoje ją sumontavo Arvydo Bumblio vadovaujama įmonė „Vakarų pakrantės aidas“.
Į iškilmingą renginį susirinko meno, politikos bei Vilties bendruomenės atstovai, atvyko bažnyčios architektas italas Nunzio Rimmaudo, Šv. Kazimiero provincijos ministras br. Evaldas Darulis OFM, Telšių vyskupo generalvikaras Vilius Viktoravičius.
Atlikėjų Laimono Urbiko (saksofonas) ir Edmundo Federavičaius (perkusija) muzikinė improvizacija subūrė visus atvykusiuosius priešais unikalų bažnyčios fasadą.
Mozaikinį fasadą „Švč. Mergelė Marija – visų šventųjų ir ligonių globėja“ pašventino Jo Ekscelencija vysk. Algirdas Jurevičius.
Geradaris M. Gusiatinas pasidžiaugė, kad „Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia dabar turi savo veidą“. Tėčio ir mamos kilnius darbus tęsianti I. Gusiatina, dėkodama tėvams, paragino kiekvieną klaipėdietį prisidėti kasdieniais gerais darbais prie bendro gėrio kūrimo.
„Po šiuo Vilties miesto stogu kuriama vilties istorija. Džiaugiuosi komanda, kuriai rūpi parodyti Dievo grožį per kūrybą, per onkologinių ligonių sveikimą, per rūpestį autistiškais vaikais, per žmonių palydėjimą į prakilnesnį gyvenimą. Dėkojame visiems mecenatams, savanoriams, rėmėjams, kūrėjams, dalyviams ir visiems buvusiems ir esantiems kelyje į Vilties miesto kūrimą. Švč. Mergelė Marija su kūdikėliu Jėzumi ant kelių laukia susitikimo su Jumis. Būkite palaiminti ir džiaugsmingi! “, – kalbėjo br. Benediktas Jurčys OFM.
Po mozaikos atidengimo iškilmių visi susirinkusieji tradiciškai buvo pakviesti pasivaišinti autizmo spektrą turinčių vaikų keptais gardėsiais ir kava.

„Vakarų ekspreso” reportaže apie mozaikos atidengimą galite pamatyti viso renginio nuotraukų galeriją.