Artėjant Lietuvos valstybingumo šimtmečiui, Klaipėdos tikybos mokytojai apjungė miesto ugdymo įstaigas ir ėmė skleisti žinią, jog Klaipėda – Vilties miestas – nori daryti gerus darbus ir juos dovanoti Lietuvai. Mokytojų idėją palaikė ir priėmė savo globon Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolynas. Į projektą įsijungė daugiau nei 30 ugdymo įstaigų, įskaitant ne tik mokyklas, bet ir kelių vaikų darželių bendruomenes, Klaipėdos apskrities Vakarų (jūros) šaulių 3-ioji rinktinę, Europos ir Lietuvos skautus, Nazareto šeimų bendruomenę.

Pirmieji Vilties miesto gerieji darbeliai startavo jau spalio mėnesį. Mokiniai rinkosi į maldos pertraukas, išleido knygą „100 maldų už Lietuvą”, pradinukai sodino tulpes, tvarkė apleistus kapus ir meldėsi už išėjusiuosius.

Ypatingai gausus gerais darbais buvo gruodis. Artėjant šv. Kalėdoms švietimo įstaigų bendruomenės organizavo labdaros muges, gerumo dienas, dalyvavo „Maisto banko“ paramos akcijoje. Surinktos lėšos, daiktai, produktai buvo skiriami pildyti stokojančių vaikų svajonėms, „Carito“ bendruomenėms, beglobių gyvūnų prieglaudoms. Net keliolika ugdymo įstaigų surengė gerumo akciją „1 dūris vietoj 140“, kurios metu rinko lėšas, palengvinsiančias pirmojo tipo diabetu sergančių vaikų gyvenimą. Per maždaug tris savaites moksleiviai sugebėjo surinkti per 4 000 eurų. Mokytojos ir mamos mezgė liemenes ir kojines ankstukams, senoliams. Vaikai ir senjorai, gyvenantys globos namuose, džiaugėsi bendryste, dovanotu laiku, bendromis veiklomis ir šventiniais koncertais.

Vasario 15 d. visi projekto dalyviai rinksis pas brolius pranciškonus į šv. Pranciškaus Asyžiečio onkologijos centro koplyčią (Savanorių g. 4) dėkoti Dievui ir pasidžiaugti vieni kitų gerais darbais.

Programa
13.00 val. šv. Mišios už Lietuvą
14.00 val. Klaipėdos miesto ugdymo įstaigų projekto  100 Vilties miesto darbų Lietuvai I – ojo etapo pristatymas.
15.00 val. Agapė

Vasario 15-ąją projektas nesibaigia. Balandžio 20-22 d. vyks II-asis etapas jaunimui ir jaunatviškos širdies žmonėms „100 vilties kilometrų laiminant Lietuvą“ maršrutu Nida – Klaipėda. Tikslesnė informacija pasirodys netrukus.