Lietuvos pasauliečių pranciškonų ordinas ir Lietuvos pranciškoniškojo jaunimo brolija kartu su Šventosios Žemės komisariatu iki šv. Kalėdų skelbia solidarumo akciją „Padovanok plytą Alepui šv. Kalėdų proga“.

Prieš karą Alepo mieste, Sirijoje gyveno daugiau nei 150 tūkstančių krikščionių, o šiandien jų tėra likę vos 30 tūkstančių. Vis dėlto pastaraisiais mėnesiais dalis krikščionių šeimų po truputį grįžta į savo gimtąjį miestą. Alepe tarnaujantys mažesnieji broliai stengiasi padėti žmonėms sugrįžti į normalų gyvenimą – brolių rūpesčiu šiemet buvo atstatyti 95 namai, o suremontuoti net 233 namai. Tiesa, tūkstančiai prašymų vis dar laukia savo eilės, nes vieno namo atstatymas kainuoja apie 3000 eurų. Suniokotame ir griuvėsių krūva paverstame Alepo mieste šiandien yra įkalinti tie, kurie neturėjo galimybių iš jo pabėgti ir patyrė nuolatinį raketų pavojų, gyveno antisanitarinėmis sąlygomis, kentė maisto ir vandens stygių, o šiandien ne tik stokoja elektros, geriamo vandens ir vaistų, bet ir nebeturi savo namų.

„Po šešerius su puse metų trukusio karo į Alepą  pagaliau sugrįžo taika. Tik miestas, kuris anksčiau buvo vadinamas vienu gražiausių pasaulyje, šiandien yra nuniokotas ir paverstas griuvėsių kapinynu. Tam, kad padėtume daug iškentėjusiems Alepo žmonėms ir jų miestui kurti ateitį, šiandien pirmiausia turime padovanoti jiems namus. Be namų Alepas praras savo viltį ir į jį niekada daugiau nesugrįš gyvenimas. Mūsų vienų pastangų nebepakanka, todėl šiandien kreipiuosi prašydamas jūsų jautrumo ir dosnumo: „Padovanokite po plytą Alepui!“ Mes, pranciškonai, esame dėkingi, nes su jūsų pagalba galėsime atstatyti Alepą ir padovanoti ateitį Sirijai, kuri yra antrasis krikščionybės lopšys. Grąžinkime namus tiems, kurie liko gyventi griuvėsiuose! Iš anksto dėkoju už tai, ką padarysite dėl mūsų, linkėdamas ramybės jums ir jūsų mylimiems“, – rašo Alepo klebonas br. Ibrahim Alsabagh OFM.

Atsiliepdami į šį prašymą, kviečiame pasauliečius pranciškonus, pranciškoniškąjį jaunimą ir visus geros valios žmones iki gruodžio 24 dienos pervesti auką į sąskaitą (Kretingos Apreiškimo vienuolynas, į. k.  191153971, sąsk. nr. LT044010041800032317, AB DnB bankas, kodas 40100), nurodant aukos paskirtį: „Alepo atstatymui“. Surinktos aukos bus tiesiogiai perduotos Šventosios Žemės pranciškonų kustodijai. Viešpats teatlygina už Jūsų gerumą!